RODO

Etykiety

Etykiety

Warszawa. Moja stolica - wydawnictwo RM

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, więc zaopatrujemy się w książki opowiadające o miejscach, które zamierzamy odwiedzić. W naszej kolekcji nie mogło zabraknąć książki ,,Warszawa. Moja stolica" od wydawnictwa RM.WARSZAWA. MOJA STOLICA, to pięknie ilustrowana książka, która udowodni, że w Warszawie nie można się nudzić. Przewodnikami po stolicy Polski jest dwoje dzieci - Maks i Emilka. Dzieci oprowadzają czytelników po najpiękniejszych i najbardziej znanych zakątkach miasta. Pokażą wspaniałe parki, ogrody, piękne budynki i pomniki, zabiorą na spacer po Starym Mieście, na przejażdżkę metrem, w krótki rejs po Wiśle. Nie zabraknie wycieczki ,,w górę", by z najwyższego piętra Pałacu Kultury i Nauki podziwiać panoramę miasta, ale jeśli boicie się wysokości lub Śródmieście widziane z góry, to za mało, to przewodnicy zabiorą Was na (wiele niższą) wieżę kościoła świętej Anny i stamtąd zobaczycie panoramę Starego Miasta z Kolumną Zygmunta III Wazy, most Śląsko-dąbrowski, Pragę, Zamek Królewski i oczywiście Wisłę. Te i inne miejsca zostały opisane w niniejszej książce.

Książkę, której autorką jest Anna Paczuska, to wciągająca lektura, niczym powieść historyczna. Czyta się ją jednym tchem. :)
Na uwagę zasługują także piękne liczne ilustracje, które wyszły spod ręki Elżbiety Moyeskiej.Książka bardzo nas wciągnęła i już nie możemy doczekać się naszej rodzinnej wycieczki do stolicy. 
Choć przez Warszawę przejeżdżamy często, to w ostatnich latach jakoś nie mieliśmy okazji, by pozwiedzać ją we troje. 
Jestem ciekawa, czy wiele się zmieniło w moich ulubionych miejscach, które odwiedzałam, nim w moim życiu pojawił się Tata Filipa, a potem Filip. O tym już niedługo przekonam się osobiście, a naszym przewodnik będzie książka Warszawa. Moja stolica.


Książkę bardzo serdecznie polecamy i czekamy na kolejne części - z innych wspaniałych miast Polski. :)

Książkę znajdziecie TU

http://www.rm.com.pl/

11 komentarzy:

 1. Super pomysł, by zachęcić dzieci do zwiedzania stolicy!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniały pomysł na przewodnik po Warszawie dla dzieci. Już przed wyjazdem możemy wybrać najciekawsze miejsca do zwiedzania.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Jedziemy na wycieczkę, weźniemy misia w teczke..." :) dzieciaki mogą same wybrać co zwiedzić i gdzie pójść :) świetna sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajna inicjatywa, takie książeczki są super! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ilustracje faktycznie przyciągają uwagę i na szczęście są bardzo ładne.

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie rozpoczynam kolekcjonowanie biblioteczki dla mojego dwutygodniowego pierworodnego, chętnie włączę do niej tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękna książeczka o Warszawie:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawa książeczka i bardzo interesujący blog! Często poszukuję edukacyjnych i tematycznych książeczek dla dzieciaków, więc z pewnością będę korzystała. O wartościowe książeczki dla dzieci obecnie nie jest łatwo, aby znaleźć odpowiednią bajkę dla dzieci, które są w określonym wieku rozwojowym trzeba trochę poświęcić czasu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Córci by się spodobała ta ksiażka! Lubi czytać o miastach!

  OdpowiedzUsuń
 10. Przed wyjazdem do stolicy zaopatrzymy się w książeczkę.

  OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...