RODO

Etykiety

Etykiety

Karty pracy sprawdzające czytanie ze zrozumieniem dla klas 1-3 - wydawnictwo Olimp

Książki szlifujące umiejętności językowe dziecka, to ważne i pomocne publikacje, które warto przerabiać z dzieckiem w domu. Bardzo ciekawe karty pracy oferuje wydawnictwo Olimp.Zeszyty przeznaczone są dla dzieci w klasach 1-3, kryją w sobie wiele ,,funkcji". Najważniejszą z nich jest ćwiczenie z dzieckiem czytania oraz sprawdzanie, czy rozumie treść przeczytanego tekstu. W tym celu do każdego tekstu przygotowano zadania sprawdzające - karty pracy. Zadania są różne: zagadki, kolorowanki, krzyżówki, polecenia rysunku występuje element zabawy.
Książki mają też za zadanie zainteresować dziecko losami bohaterów i poszerzenie wiedzy o otaczającym go świecie. Bohaterami opowiadań są postacie prawdziwe i fantastyczne. Opowiadania i zadania są ilustrowane. 
Teksty są tak ułożone, by podnosić poziom trudności. Są zadania łatwe, średnie i trudne. Oznaczono je kolorowymi ,,buźkami".


Opowiadania i zadania tworzą spójną całość. Na końcu książek zamieszczono tabelki z poprawnymi odpowiedziami i punktacją za nie.Bajki z wioski Bałałajki. klasa 1Książka pomoże doskonalić umiejętności czytania, pisania oraz sprawdzi rozumienie tekstu. Przeznaczona jest dla dzieci, które znają już cały alfabet, łącznie z dwuznakami i zmiękczeniami.

Opowiadania tworzą fabularną całość. To bajka o mieszkańcach zaczarowanej wioski o nazwie Bałałajka, o ptakach, zwierzętach, owadach i ludziach. Wszyscy żyją w przyjaźni i pomagają sobie wzajemnie.
Opowieść ma zadanie rozbudzić w dziecku empatię, nauczyć kulturalnych zachowań, przekazać informacje i ciekawości przyrodnicze.

***

W naszym planie dobre wychowanie. klasa 2Książka pomoże w doskonaleniu czytania, pisania i sprawdzi rozumienie tekstu.

Treścią są przygody drugoklasisty Antosia, który przy różnych okazjach poznaje zasady dobrego wychowania, dowiaduje się czym jest przyjaźń i zasada fair play, a także kogo można nazwać szlachetnym człowiekiem.

 ***

Opowieści wróbelka Bajerka | klasa 3Książka ma za zadanie ćwiczenie z dzieckiem czytania oraz sprawdzanie, czy zrozumiało treść przeczytanych opowiadań.

Opowieści wróbelka Bajerka z Bałałajki. Mamy tutaj wiadomości wplecione w fantastyczny świat dziewczynki Majki i jej przyjaciela wróbelka, stanowią pokaźny zasób informacji z zakresu przyrody i otaczającego nas świata.
Książka uczy też postaw społecznych, uczy empatii.
***

Przerabianie materiału rozpoczęliśmy od książeczki przeznaczonej dla klasy 1, jako że Filip rozpocznie we wrześniu edukację szkolną ta książka okazała się w sam raz dla Niego. Nasz Synek posiada sporą umiejętność językową i już teraz książka jest dla niego idealna. Przeglądając książkę, a następnie czytając i wypełniając zadania w kartach pracy, Filip dobrze się bawi, szlifuje umiejętności zdobyte w domu i podczas edukacji przedszkolnej.

Książki serdecznie polecamy i zachęcamy do odwiedzenia strony wydawnictwa Olimp, na której znajdziecie dużo więcej książeczek edukacyjnych. 


6 komentarzy:

 1. Świetna sprawa zarówno dla nauczycieli - jak i dla rodziców, którzy dużo pracują z dzieckiem w domu.

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo ciekawa sprawa takie karty pracy

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziecko szlifuje umiejętności i zarazem dobrze się bawi- to najważniejsze. Ucałujcie Filipa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moje dzieci chętnie takie książeczki przerabiały. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jkaie fajne te książeczki, nie widziałam ich wcześniej, są mega!!!

  OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...