RODO

Etykiety

Etykiety

,,MiSiA i jej mali pacjenci. Wyjazd na Mazury" i ,,Poradnik Młodego Weterynarza" - Wydawnictwo Zielona Sowa

,MiSia i jej mali pacjenci", to wspaniała seria książeczek o małej weterynarce. W najnowszej części Misia wybiera się na Mazury. Teraz, oprócz książek z przygodami Misi, seria doczekała się nie tylko gry, ale także ciekawego Poradnika. Wydawnictwo Zielona Sowa.Do tej pory mieliśmy okazję zapoznania się z innymi częściami Misi, które opisywałam:
- ,,MiSiA i jej mali pacjenci. Weterynarz w Lipowej Klinice"
- ,,MiSiA i jej mali pacjenci. Niespodziewani goście"
- ,,MiSiA i jej mali pacjenci. Deszczowy pacjent"
- ,,MiSiA i jej mali pacjenci. Milusi uciekinier"
- Gra ,,Klinika Młodego Weterynarza"

Mała Misia jest weterynarzem, prowadzi własną klinikę dla zwierzaków, rozumie mowę zwierząt, co jest tajemnicą, którą zna tylko dziadek dziewczynki. Swoją klinikę zaaranżowała w domku na drzewie na skraju ogrodu.
Opowieść jest bogato ilustrowana. Ilustracje, które wykonała Agnieszka Filipowska, są piękne kolorowe, po prostu wspaniałe, idealnie dopełniają treść, którą zawdzięczamy Anieli Cholewińskej-Szkolik. Ilustracje przyciągają uwagę dzieci. Jesteśmy nimi niezmiennie oczarowani.

,,MiSiA i jej mali pacjenci. Wyjazd na Mazury"Tym razem Misia wyjeżdża na wakacje na Mazury do dziadków. Misia, jak zawsze ma ręce pełne roboty. Podczas wycieczki kajakowej spotyka  chorego bobra. Maluch bardzo boi się, bo nie zna Misi, ale daje się przekonać, i pozwala sobie pomóc.
Kolejnym zwierzątkiem, jakie potrzebuje pomocy jest bocian, który wypadł z gniazda. Okazuje się, że maluch ma chorą nóżkę. Potrzebuje schronienia. Czy Misi uda mu się pomóc?
Ostatnie zwierzątko, które trafi w troskliwe ręce małej weterynarki jest jeleń, który poważnie zaplątał się w ogrodzenie. Dziewczynka jest sama(!) w domu, czy uda jej się jakoś uratować nieszczęśnika?

Książeczka o Misi jest pisana prostym, przystępnym językiem, posiada niezwykły klimat, ukazujący spokojne i beztroskie dzieciństwo siedmioletniej, dobrze wychowanej dziewczynki. To piękne wzorce, które autorka przekazuje swoim młodym czytelnikom.Bardzo spodobało nam się to, że na ilustracji pojawiła się babcia Misi. Tym sposobem poznaliśmy już chyba wszystkich członków Misiowej rodzinki. ;) 

***

,,Poradnik Młodego Weterynarza"Dla miłośników Misi autorki książeczek przygotowały wyjątkowy album, który zawiera mnóstwo cennych informacji na temat opieki nad zwierzętami, czym je dokarmiać, czego się boją, co lubią, opisano kilka różnych zawodów dla miłośników zwierząt, ale nie jest to weterynaria. I inne ciekawe informacje.
W książeczce jest mnóstwo zadań, w których dziecko będzie rysować, wypełniać, przyklejać (liście i fotografie) i świetnie się bawić.

Cała książka jest pięknie ilustrowana, okładka książki jest usztywniona, co ułatwia korzystanie z książki podczas wycieczek w plener.
Podczas lektury książek i wypełniania zadań w książce Filip świetnie się bawił. Bardzo podoba nam się seria MiSi. Jestem pewna, że i Waszej rodzince przypadnie ona do gustu.
Polecamy serdecznie na prezent lub bez okazji. 

Książki znajdziecie TU


www.zielonasowa.pl/

14 komentarzy:

 1. Piękna Książka, koniecznie muszę kupić ją synowi, uwielbia książeczki o zwierzętach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam. Skoro lubi zwierzaki, tą będzie zachwycony.

   Usuń
 2. Uwielbiam takie kolorowe książeczki :) Natalka na razie jest na nie za mała, ale w przyszłości po nie sięgniemy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czas szybko mija, a po te książki warto sięgnąć.

   Usuń
 3. O bardzo ładna seria, poszukam w księgarni.

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam o tej serii dużo dobrego, może uda nam się ją dorwać w wakacje <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Prześlicznie są wydane te książeczki ! Rewelacja ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. nieustannie zachwyca mnie szata graficzna tej serii

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeszcze nie poznaliśmy tej serii, ale myślę, że Tygrysowi się spodoba, bo lubi zwierzaki

  OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...