RODO

Etykiety

Etykiety

Junior i Czart. Pies na medal - wydawnictwo Zielona Sowa

Bardzo lubimy książki o zwierzętach, a szczególnie te, które przekazują pozytywne wartości i niosą optymizm. Książki z nowej serii ,,Pies na medal" od wydawnictwa Zielona Sowa.Seria ,,Pies na medal", to piękne książki przedstawiające historie niezwykłych psów, psów na medal, które zasługują na to miano, gdyż są bardzo wytrwałe i pomocne - ratują ludzi przysypanych przez lawiny, opiekują się osobami starszymi, są przewodnikami ludzi niewidomych, pracują w GOPR, WOPR i dla policji, a także uczestniczą w terapii dzieci chorych, czyli w dogoterapii i do wielu innych funkcji można zaangażować psy w służbie ludziom. Psy są wspaniałymi przyjaciółmi człowieka.

Aktualnie w serii ukazały się dwie książki, o których więcej w dalszej części wpisu. Książki napisała Barbara Gawryluk, a zilustrowała Agata Kopff.

Pies na medal. Czart - pies lawinowyKsiążka opowiada historię jednego z najzdolniejszych ratowników górskich - Czarta - niezwykłego psa lawinowego, który na co dzień zajmuje się poszukiwaniem turystów zaginionych w górach.
Nie każdy pies może zostać górskim ratownikiem, musi mieć specjalne predyspozycje. Liczy się tutaj m.in. odwaga, siła i wytrzymałość. Pieski o odpowiednich predyspozycjach od małego szkolone są na ratowników. Czart przeszedł wszystkie niezbędne szkolenia i jest dumnym ratownikiem górskim. Kiedy więc nadeszły zimowe ferie w góry przyjechało mnóstwo turystów. Pewien chłopiec przebywający na zimowisku postanowił wypróbować nieprzetarte szlaki górskie. Jak to wszystko się potoczyło? Tak, że do akcji ratunkowej musiał ruszyć Czart. Czy akcja się powiodła? O tym musicie przeczytać już sami.
Książka oprócz interesującej i wzruszającej historii zawiera wiele wartościowych danych, które naświetlą młodym czytelnikom nie co specyfikę ratownictwa górskiego, sprzętu ratowniczego i zasad bezpieczeństwa panujących w górach.


 ***

Pies na medal. Junior - opiekun osób starszychJunior, to kolejny psi bohater, który co prawda nie poszukuje ludzi w lawinie, ale jest tak samo dla ludzi ważny! Ten niepozorny kundelek, to także pies na medal o wielkim sercu. Junior na co dzień pracuje w domu opieki dla osób starszych. Swoim towarzystwem umila życie mieszkańców ośrodka. Psiak jest bardzo radosny, towarzyski i wywołuje uśmiech wszystkich naokoło. Jest idealnym towarzyszem podczas spacerów i zabaw. Wielu mieszkańców ośrodka nie ma rodziny i przyjaciół, a Junior, choć trochę, wypełnia pustkę w ich życiu. Oprócz Juniora poznajemy panią Jasię, dawną sąsiadkę i opiekunkę bliźniaków - Dorotki i Łukasza, którzy odwiedzają panią Jasię w domu opieki. 
Oprócz historii pani Jasi i innych podopiecznych domu opieki dowiadujemy się także więcej o psach opiekunach ludzi starszych i o schroniskach dla zwierząt.

Obie książki bardzo nam się spodobały, dały nam wiele ciekawych informacji na temat psich bohaterów, ludzi mieszkających w domu opieki, a także o ratownictwie górskim i zasadach bezpieczeństwa.


Książki polecamy serdecznie. Znajdziecie je TU

www.zielonasowa.pl/

14 komentarzy:

 1. Nie wiedziałam, że takie książeczki są. Ciekawe. Poszukam też książeczki o psie ratowniku wodnym.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lena kocha psy. Odkąd ma własnego pupila chętnie sięga po książki o psach wiec musimy kupić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tematyka bardzo mądra i do tego pięknie wydane książki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem ściśle związana z medycyną, więc od razu spodobała mi się tematyka tych książek. Ogromny plus za to, jak ważne tematy poruszają, trzeba o tym uczyć od dziecka :) I oczywiście są pięknie wydane :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fantastyczne propozycje i jakże edukacyjne. Doskonały pomysł na prezent. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolejne książeczki, które w sympatyczny sposób powiększą domową biblioteczkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Książeczki o psach (i kotach) to od zawsze był must have w naszej biblioteczce :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Moje dzieci niestety za książkami nie przepadają.

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwszy raz widzę te książki ale muszę je kupić córce. Ona właśnie weszła w etap dłuższych opowiadań wiec na pewno przypadną jej do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Tematy ratownictwa, bezpieczeństwa i również szeroko pojętego zdrowia, to tematy najważniejsze dla każdego i cieszy zwłaszcza fakt, że są w czytelny sposób prezentowane dla młodszych obywateli.
  Pozdrawiam i proszę nie zapominać o konkursie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Tematy związane z ratownictwem oraz bezpieczeństwem są bardzo ważne - a taka forma
  (książeczka) będzie dla dziecka bardzo przystępna.

  OdpowiedzUsuń
 12. tematycznie dla nas:0 wielbicielek piesków:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Polecam te książeczki. Mój Julcio je ma i bardzo chętnie do nich zaglądamy.

  OdpowiedzUsuń

💡 Pozostaw ślad po swojej wizycie, będzie nam bardzo miło.
💡 Zapraszam także do polubienia naszej strony na Facebooku ➡ https://www.facebook.com/InaiSewa
Dziękuję 😍

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...